گوشی های pixel 8 و pixel 8 pro

تحریریه آسود | زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه  

تحریریه آسود

تحریریه آسود

تاریخ انتشار: 18 شهریور 1402
زمان تقریبی مطالعه : 10 دقیقه

احتمال مجهز بودن دوربین‌ موبایل‌ های Pixel 8 و Pixel 8 Pro به هوش مصنوعی

بر اساس جزئیات فاش شده در نظرسنجی  Pixel Superfans، پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو می‌توانند به دوربین و ویژگی‌های ویدئویی مجهز به هوش مصنوعی مجهز شوند که می تواند کیفیت عکس‌های گروهی را بهبود بخشد. سری جدید گوشی‌های پیکسل اواخر سال 2023 به‌عنوان جانشین گوشی‌های موبایل Pixel 7 که در سال 2022 عرضه شدند، وارد بازار خواهند شد. گوگل همچنین قرار است ویژگی‌ای را معرفی کند که به دارندگان پیکسل اجازه می‌دهد با استفاده از هوش مصنوعی (AI) صدای پس‌زمینه ویدیوها را حذف کرده و دیگر صداها را تقویت کنند.

شایعات جدیدترین گوشی هوشمند کمپانی گوگل

با توجه به جزئیات افشا شده توسط میشال رحمان در شبکه اجتماعی X (که پیش‌تر Twitter نام داشت) Pixel Superfans  شروع به دریافت نظرسنجی در رابطه با مشارکت ورزشی این شرکت با عنوان “Superfans: Future of Pixel Sports Survey” کرده. این نظرسنجی‌ها ممکن است شامل ویژگی‌هایی باشد که در سری جدید موبایل‌های پیکسل، یعنی Pixel 8 و Pixel 8 Pro وجود دارد.

 

حذف صداهای اضافه در ویدیوهای گرفته شده توسط Pixel 8 و Pixel 8 pro

به گفته رحمان، یکی از این نظرسنجی‌ها حاوی نکاتی است مبنی بر اینکه گوگل در حال کار بر روی قابلیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد نویز را از ویدیوهای خود حذف کنند. تصور کنید در استادیوم هستید و صحنه گل زدن تیم محبوبتان را فیلم‌برداری می‌کنید. تماشاچی کناری شما در همین لحظه فریادی از خوشحالی می‌طند که در فیلم ضبط می‌شود. با ویژگی AI Video Noise Removal که به احتمال بالا در سری جدید موبایل‌های پیکسل گوگل شاهد خواهیم بود، می‌توانید این فریاد را حذف کنید. در یکی از ویدیوهای تبلیغاتی افشا شده از پیکسل 8 به ویژگی Audio Magic Eraser اشاره شده که صداهای اضافی با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص داده شده و سپس حذف خواهند شد.

طبق گزارش‌ها، گوگل می‌تواند روی ویژگی‌ای کار کند که صداهای واکنش دوستان و خانواده را در طول یک مسابقه ورزشی «تقویت» کرده و همزمان با استفاده از همان ابزار حذف نویز که توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شود، صدای پس‌زمینه را از حذف کند.

 

با گوشی های جدید گوگل، دیگر نگران عکس های گروهی نباشید

نکته دیگری از این نظرسنجی به توسعه قابلیتی اشاره دارد که عکس‌های گروهی گرفته شده در گوشی‌های پیکسل را بهبود می‌بخشد. این ویژگی به استفاده از هوش مصنوعی برای ویرایش و ادغام عکس‌ها اشاره می‌کند. حتما برای شما هم پیش آمده که در عکسی گروهی، برخی افراد حواسشان پرت شده، پلک زده‌اند یا از عکس خود راضی نباشند. پیکسل 8 با استفاده از هوش مصنوعی، عکس‌ها را با یکدیگر ادغام می‌کند تا هر سوژه، در بهترین حالت خود باشد.

بهبود پیام رسانی با استفاده از دستیار گوگل

بر اساس یک گزارش Android Central، گوشی‌های پیکسل سری 8 می‌توانند از ویژگی‌ای برخوردار باشند که به دارندگان پیکسل 8 اجازه می‌دهد با استفاده از صدای خود به سرعت به پیام‌ها پاسخ دهند. Google Assistant در حال حاضر به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از دستورات صوتی پیام ارسال کنند، اما تلفن‌های هوشمند آینده کمپانی گوگل، می‌توانند با اجازه دادن به کاربران برای پاسخ دادن به پیام‌ها، قدمی رو به جلو بردارند.

رحمان در حین بررسی کدهای اندروید، ارجاعی به ویژگی پاسخ مبتنی بر صدا پیدا کرده که نشان می‌دهد کاربران می‌توانند بگویند «Hey Google, reply» و سپس پاسخی را به دستیار Google دیکته کنند. اگر این اطلاعات دقیق باشد، فرآیند پاسخ‌دهی به پیام‌ها بدون دست زدن به تلفن همراه، آسان‌تر خواهد شد.

آینده هوش مصنوعی در گوشی های سری Pixel 8 گوگل

هوش مصنوعی در چند سال گذشته رشد فراوانی داشته به طوری که آینده بدون توسعه AI، قابل تصور نیست. با توجه به این موضوع که کمپانی گوگل، از پیشگامان توسعه هوش مصنوعی است، به نظر قصد دارد از این تکنولوژی در محصولات خود استفاده کند. نکته قابل توجه آن است که گوگل با نظرسنجی، قصد دارد مهم‌ترین نیازهای کاربران خود را پیدا کند و به آن‌ها پاسخی مناسب دهد. در حال حاضر، گمانه‌زنی‌ها بر استفاده از هوش مصنوعی در ثبت عکس و فیلم، و دستیار صوتی است؛ اما برای دانستن تمام ویژگی‌های محصول جدید گوگل یعنی سری 8 پیکسل، لازم است چند ماهی صبر کنیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه